Noderīgi

Padomi darbam ārzemēs

Nokārtojiet bezmaksas Eiropas apdrošināšanas karti jau tagad

Katram no mūsu darbiniekiem, lai sāktu strādāt pie mums, ir nepieciešams nokārtot EVAK apdrošināšanas karti. Šo karti izsniedz bez maksas Veselības Norēķinu Centrā un tā dod tiesības uz ārstniecības pakalpojumu saņemšanu visā Eiropas Savienības teritorijā uz tādiem pašiem noteikumiem it kā Jūs būtu tās valsts pilsonis, kurā Jūs atrodaties. EVAK karte ir kā apdrošināšanas karte pret nelaimes gadījumiem ārvalstīs.
Ja arī Jūs vēl neesat mūsu darbinieks, bet vēlaties par tādu kļūt, iesakām, jau savlaicīgi nokārtot šo apdrošināšanas karti pat pirms esat bijis uz darba interviju. Ja arī Jūs neuzsāksiet pie mums strādāt, karte Jums noderēs dodoties citos ārvalstu ceļojumos vai darbā uz citām valstīm.
Vairāk informācijas par karti un tās iegūšanu atrodama šeit.

Kuru valsti izvēlēties darbam?

Tas ir atkarīgs no Taviem mērķiem, kāpēc dodies strādāt uz ārzemēm.
Eurochance piedāvā darbu tikai vislabāk atalgotajās valstīs Eiropā: Skandināvijas valstīs un nu arī Spānijā.Mēs arī turpmāk piedāvāsim darbu tikai labi atalgotos amatos pie jaukiem un pārbaudītiem darba devējiem. Tā kā, ja Tavs mērķis ar darbu ārzemēs ir labi nopelnīt, tad Eurochance ir labākā iespēja.
Ja dodies strādāt, lai apskatītu pasauli un sirds velk uz eksotiskām vietām, vari meklēt darbu siltajās Eiropas zemēs. Bet mēs noteikti neiesakām Kipru vai Maltu, kur darba nedēļa ir 6 dienas, darba devēja attieksme ir bieži pazemojoša un viņu tendence ir izmantot darbaspēku no jaunajām ES dalīvbalstīm par minimālo algu, kas nav daudz lielāka par Latvijas līmeni.
Sevišķi smagi siltajās zemēs (bieži arī Spānijā un Itālijā) var būt meitenēm, jo sabiedrībā sievietes bieži tiek vērtētas zemāk par vīriešiem. Ja tomēr vēlies doties uz šo reģionu, noteikti rūpīgi pārbaudiet darba devēju.
Eurochance iesaka labāk doties strādāt uz augsti atalgotajām valstīm, pelnīt labu atalgojumu un uz siltajām zemēm doties atvaļinājumā.

Kuru valsti izvēlēties darbam?

Pastāv uzzskats, ka Lielbritānijā varot nopelnīt visvairāk, salīdzinot visas Eiropas Savienības valstis, tomēr pēdējā laikā arvien vairāk pastiprinās tendence, ka darbinieki no Austrumeiropas ir spiesti konkurēt savā starpā un tad darbu dabū tas, kas ir gatavs strādāt par viszemāko samaksu.
Minimālā alga Lielbritānijā ir 5,10 £/stundā, bet ar to nav viegli izdzīvot šajā dārgajā valstī. Arī ne visu darba devēju attieksme šajā valstī ir atsaucīga un laipna. Bieži uz Jums var skatīties "no augšas" kā uz lēto darbaspēku no Austrumeiropas. Bet ja Jūs ar to varat samierināties, tad Anglija arī ir laba iespēja nopelnīt.
Zviedrija jau izsenis ir raksturojusies ar tolerantu un iecietīgu sabiedrību. Šajā valstī darba devējiem ir pilnīgi vienalga no kuras valstis Tu esi. Ja Tu esi izdarīgs, čakli strādā un parādi sevi no labākās puses, Tu iemantosi lielu respektu. Dzīves dārdzība Zviedrijā ir zemāka nekā Lielbritānijā, tādēļ runājot skaidras naudas izteiksmē, Jums pēc visu izdevumu segšanas uz rokas paliks vairāk naudas nekā strādājot Anglijā.
Daudzi izvēlas Zviedriju arī tāpēc, ka tā atrodas tuvu Latvijai, ceļa izmaksas ir ievērojami zemākas un Zviedrija katru gadu Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) "Pasaules labklājības ziņojumā" tiek atzīta kā 1. vai 2. valsts pasaulē, kurā dzīvot ir vislabāk.
Cilvēki, kas reģistrējas mūsu datu bāzē un vēlas strādāt ārzemēs, bieži jautā, kuru nozari un amatu viņiem izvēlēties, ja darbu vēlas iegūt pēc iespējas ātrāk. Aprakstiet pēc iespējas sīkāk savas prasmes un iepriekšējo darba pieredzi. Tādā gadījumā mēs redzēsim, ka Jūs tiešām esat piemērots/a attiecīgajai vakancei.

Ko ņemt un ko neņemt līdzi?

Lielākajā daļā citu valstu pārtikas cenas vairs nav augstākas kā Latvijā, tādēļ vairs nav vērts līdzi ņemt ēdamo. Mūsu ieteikums ir iepirkties lēto cenu veikalos ārvalstīs, kur produktu kvalitāte ir tāda pati, bet cenas ievērojami zemākas.
Neņem līdzi daudz drēbju, jo Tu tāpat nopirksi jaunas. Katrā valstī vietējā mode atšķirās, un var gadīties tā, ka Tavas foršākās bikses un jaciņu jaunie ārzemju draugi nepavisam nenovērtēs.
Paņem līdzi gultas veļu un virtuves piederumus. Citus padomus Tu atradīsi Eurochance Ceļvedī, ko saņemsi pirms došanās darbā.